Vegan by se měl snažit, co nejvíce ze svého života vypudit vše, co bylo vyrobeno za použití zvířat. Do toho patří i tetování – co na něm může být neveganského?

1. Tetovací barvy
Některé tetovací barvy obsahují produkty živočišného původu (například glycerol či kostní moučka), na českém trhu je však k sehnání hned několik značek se zcela rostlinným složením. Jde například o Eternal Ink, Electric Ink, Alla Prima, Kuro Sumi či Intenze.

2. Latexové rukavice
Stejně jako u kondomů i u latexových rukavic je problémem kasein neboli mléčná bílkovina. Naštěstí se dají koupit nitrilové rukavice, jenž jsou veganské.

3. Obtiskávací roztoky
Roztoky se používají pro obtisknutí návrhu na kůži a i u nich je třeba dát si pozor – veganský je například roztok Stencil Stuff.

4. Dezinfekční prostředky
U dezinfekčních prostředků narážíme na jediný vážný problém – dezinfekční prostředky totiž patří pod lékařský materiál, který musí být testovaný.

5. Péče
Pro péči o tetování lze použít bambucké máslo či kokosový olej namísto profesionální krémů, jenž mohou obsahovat lanolin či včelí vosk. Pokud však chcete profesionální krém, veganský je například PHAT TAT či Hustle Butter Deluxe.

Zanechte mi zprávu