Během pobytu v Madridu jsme navštívily hned několik restaurací. Některé jsme našly při toulkách městem, jiné jsme vyhledaly přes aplikaci Happy Cow, která je na výlety jak dělaná a v které můžete vyhledávat dvěma způsoby – dle vzdálenosti nebo podle typu restaurace (veganská/vegetariánská/veg možnosti). My jsme se prakticky pídily po podnicích, které se nacházely v našem okolí, to jest v okolí Gran Vía. Jaké restaurace jsme tedy vyzkoušely a jak nám chutnalo?

Předem se omlouvám za absenci fotek jídel, ale nápad na tuhle recenzi bohužel přišel moc pozdě. Každé jídlo jsem však natáčela a tak u všech restaurací najdete odkaz na konkrétní vlog, kde si jídlo můžete prohlédnout.

vega

Vega

Mezi všemi madridskými restauraci byla v aplikaci nejviditelnější restaurace Vega, jenž se nacházela hned kousek nad Gran Vía, takže volba byla jasná. Vega je kompletně veganská restaurace, kde vás menu složené z předkrmu, hlavního chodu, dezertu a pití vyjde na 8 euro.

V den naší návštěvy nabízeli jako předkrm naložené červené papričky s chlebem, které na pohled nevypadaly nijak zajímavě, ale chuťově byly skvělé. Jen chléb byl na mě moc křupavý a suchý, takže jsem zbylé chody jedla s podrážděným patrem. Jako hlavní chod jsem pak zvolila zeleninovou směs á la ratatouille s tofu. Tofu bylo naložené natural a až jsem nechápala, jak dobře chutná nejen ono, ale i celé jídlo. Trochu mi k tomu ale chyběla příloha – třeba v podobě rýže nebo chlebu. Kamarádka si objednala těstoviny s jakousi dýňovou omáčkou, což též obstálo na jedničku. Jako dezert se podávala citrónová buchta s kousky ananasu a čokoládou. Ani si nepamatuji, kdy naposledy jsem měla buchtu na podobný styl (“jako od maminky” :)) a na téhle jsme si vážně pochutnaly! Z celého menu jsem byla sytá, ale ehm, místečko by se ještě našlo! 😀 Jak celé menu i samotná restaurace vypadala, se můžete podívat zde ve vlogu.

Menší nevýhodou restaurace jsou jídelní lístky psané pouze španělsky. Obsluha vám tak musí vysvětlovat, co vlastně který chod je, čemuž jsme stejnak u některých jídel úplně nerozumněly a objednávaly zčásti naslepo. Jinak obsluha byla rychlá, částečně sympatická (ženská část) a částečně nesympatická (mužská část), všechny chody byly hezky naservírované a restaurace vypadala příjemně, jen tu bylo dost hlučno – spíše jak v baru než v restauraci.

Když vezmu v potaz všechny faktory, nemůžu jinak než udělit restauraci Vega 4 lístečky. Lísteček dolů je za pouze španělské menu, nesympaticky vyhlížející pánskou obsluhu a hlučnost restaurace.

4Odkaz

artemisa

Artemisa

Na restauraci Artemisa jsme narazily náhodou při toulkách městem hned první den. Stejně jako restaurace Vega se Artemisa nachází v blízkosti Gran Vía, tentokrát však pod ní. Artemisa je bezlepková vegetariánská restaurace, jenž nabízí několik veganských možností. Já si vybrala vegetariánský wok za 13 euro a dostala velmi povedenou asii. Kamarádka dala přednost rýži s houbami a řasami za 11 euro, což bylo chuťově velmi zajímavé jídlo, na kterém si pochutnala, avšak pro mě to bylo až moc zajímavé a byla jsem ráda za svůj obyčejný wok.

Zdejší obsluha byla příjemná a jídelní lístek nám byl donesen v angličtině, takže jsme tentokrát přesně věděly, do čeho jdeme. Na to, jak jídlo v restauraci Artemisa vypadalo se můžete podívat zde.

Celkově restauraci Artemisa uděluji 3 lístečky. Jídlo mě zaujalo méně než v restauraci Vega, plus zde za něj zaplatíte značně vyšší částku, přitom se najíte přibližně stejně.

3Odkaz

humus

La Hummusería

Před útokem na noční život jsme se třetí madridský večer došly najíst do restaurace La Hummusería, kde se již – jak dle názvu určitě tušíte – zaměřují na hummus. Patřím k těm, kteří hummus bezmezně uctívají a už od prvního dne v Madridu jsem na něj měla velkou chuť, takže jsem se na tuto restauraci obzvláště těšila. Jedno doporučení – raději si zde udělejte rezervaci. Měly jsme štěstí, že jeden stůl zrovna odcházel a další rezervace byla až za necelou hodinu. Restaurace byla plná k prasknutí a skupinka, co přišla po nás už štěstí jako my neměla a odcházela s nepořízenou.

Nepouštěly jsme se do experimentů a zvolily klasický hummus a předkrm, jenž se skládal z černé čočky, špenátu a dalších pro nás neidentifikovatelných ingrediencí. Tentokrát však nezklamal jídelní lístek, ale naše angličtina. Donesli nám tedy dvě krásné mističky plné teplého (!) hummusu zasypaného cizrnou a koriandrem, dvě teplé pity, jednu misku s ledovým salátem a jednu s cibulí a papričkami a k tomu jako předkrm talířek se salátem z černé čočky. To vše za 16,6 euro. První ochutnání teplého hummusu bylo dost nezvyklé, ale s dalšími sousty jsem tomu přicházela na chuť. Misky s ledovým salátem, cibulí a papričkami jsme nechaly netknuté, ale zbytek do nás padal rychlostí blesku. Výborné! Odcházely jsme spokojené a nacpané k prasknutí. Na restauraci La Hummusería se můžete podívat ve vlogu.

Asi už tušíte, že nemohu jinak než dát pět lístečků z pěti.

5 Odkaz

lemon

Lemon Gras

Třetí den našeho výletu jsme dostaly chuť na thajskou kuchyni. Ob pár ulic od našeho hostelu jsme na Happy cow našly restauraci Lemon Grass, jenž měla být veg-friendly, tak jsme vyrazily. Obě jsme si objednaly pad thai, což je jedno z mých nejoblíbenějších jídel, takže jsem byla zvědavá, jak mi ho ve Španělsku připraví. A povedlo se! Nebylo to sice nejlepší pad thai, jaké jsem kdy měla, ale bylo moc moc dobré. Na pad thai z restaurace Lemon Gras se můžete podívat zde ve vlogu.

Této thajské restauraci dávám 4 lístečky. Hvězdička dolů je za špatnou domluvu ohledně veganských možností kuchyně (ta jazyková bariéra…). Výhodou byl anglický jídelní lístek a také možnost výběru ingrediencí a tudíž i výsledné ceny jídla. Vždy si vybíráte ze základu, ke kterému si přidáte zeleninu/tofu/ žampióny/další ingredience a omáčku dle chuti. My si tedy vybraly jako základ pad thai a k tomu si přihodily tofu a mix zeleniny (brokolice, pak choi a žampiony) – za takovýto chod jsme pak zaplatily necelých 10 euro.

4Odkaz

patong

Patong thai

Na poslední madridskou večeři jsme si vydaly do thajské restaurace Patong thai. Chvíli to tedy vypadalo, že odejdeme s prázdnými žaludky, protože jedna ze servírek nám tvrdila, že nic veganského nemají, ale poté se do toho zapojila druhá servírka, která nám v jídelním lístku ukázala, co si můžeme dát. Jako předkrm jsme si tedy vybraly jarní závitky a jako hlavní chod jsme si daly kari s rýží – já tofu kari a kamarádka zeleninové kari. Jarní závitky byly plněné pouze zeleninou a chutnaly dobře, jen hodně obyčejně. Zato kari bylo výborné! Na první pohled tedy vypadalo dost děsivě s onou šedivou barvou, ale chuťově to byla opravdu lahůdka. Hlavní chod zde vycházel na cca 12 euro, cenu závitků si již bohužel nepamatuji (ale mám pocit, že to bylo okolo třech euro). Na šedivé kari a závitky se mrkněte ve vlogu.

Lístečky strhávám za špatnou domluvu a nic neříkající předkrm. Celkově restauraci Patong thai hodnotím stejně jako thajskou restauraci Lemon grass. Hlavní chod v Patong thai sice chutnal ještě o level lépe, dojem však zkazily závitky.

4Odkaz

viva-burger

Viva Burger

A to nejlepší nakonec! Do restaurace Viva Burger jsme se vydaly na náš poslední madridský oběd a zvolily jsme výborně. Tato restaurace se nachází kousek od Palacio Real a nabízí kompletně veganské menu. My si vybraly “Menu VivaBurger”, jenž se skládá z polévky/salátu (mazaně jsme si jedna dala salát a druhá polévku, ať ochutnáme obojí), burgeru s pečenými brambory, nápoje a dezertu. Takové menu pro jednoho vás vyjde na 11,5 euro.

Polévka se podávala klasická španělská – gazpacho, za což jsem byla hrozně ráda, jelikož se nám tak konečně podařilo ochutnat nějaké typické španělské jídlo, když už jsme v tom Španělsku. Já k burgeru dostala malou misku chutného salátu skládajícího se pouze ze zeleniny a zálivky. K tomu pár pečených brambor se sojanézou a samotný burger. Bez zbytečného vypisování se rovnou řeknu, že všechno bylo vynikající! Za takovou restauraci v Praze bych se vůbec nezlobila. Jako dezert jsme pak dostaly mangový puding s kokosovým mlékem, který byl moc dobrý, ale už jsme ho jedly dost na sílu. Za 11,5 euro se tak ve Viva Burger najíte jako nikde jinde! Jak skvěle jídlo vypadalo se můžete mrknout ve vlogu.

Nechyběly zde anglické jídelní lístky, milá obsluha a příjemné prostředí. Nemůžu jinak než dát restauraci Viva Burger 5 lístečků z 5. A klidně bych dala víc!

5Odkaz

Zanechte mi zprávu