Od rodičů jsem dostala balení mixu sušeného ovoce a oříšků a přemýšlela, co s tím. Nakonec jsem rozhodla ho vytunit ještě o pár druhů semínek a použila ho na tyhle skvělé výživné tyčinky, které mě pravidelně zachraňují, když je hlad, ale není zrovna čas nebo chuť něco vařit!

INGREDIENCE (8 tyčinek)
2 hrnky jemných ovesných vloček (160 g)
2 hrnky sušených datlí (200 g)
2 lžíce mandlového másla (30 ml)
1 lžička mleté skořice
1 hrnek mix sušeného ovoce, oříšků a semínek  (110 g)
70 g hořké čokolády

POSTUP
Sušené datle zalijeme vodou a necháme 2 hodiny bobtnat (datlí existuje několik druhů – v případě, že použijete medjool datle, které jsou samy o sobě dost šťavnaté, můžete krok s namáčením vynechat).
Po 2 hodinách vodu slijeme a datle dáme společně s ovesnými vločkami, mandlovým máslem a mletou skořicí do stolního mixéru. Pulsováním vše rozmixujeme na kompaktní hmotu (cílem není mít z toho úplnou kaši, směs by stále měla mít lehce hrubou strukturu). Směs přendáme do mísy a ručně do ní zapracujeme přibližně 2/3 hrnku mixu sušeného ovoce, oříšků a semínek – zbytek si schováme na závěrečné ozdobení. Následně dáme ve vodní páře rozehřát čokoládu. Mezitím směs přendáme do hranaté formy vyložené pečícím papírem a rovnoměrně jí upěchujeme do tvaru obdélníku či čtverce. Poté jí potřeme rozehřátou čokoládou a posypeme zbytkem mixu sušeného ovoce, oříšků a semínek. Vše dáme ztuhnout do lednice alespoň na 1 hodinu. Nakonec ostrým nožem nakrájíme jednotlivé tyčinky (doporučuji mezi každým řezem nůž omýt a osušit). Tyčinky skladujeme v uzavřené dóze v lednici.

ŽIVINY (celé množství – přibližně, záleží na konkrétním mixu sušeného ovoce)
KCAL: 2243 kcal
B: 51 g
S: 310 g
T: 79 g
VL: 44 g

Pokud podle mě budete vařit, tak nezapomeňte na případném příspěvku
na
instagramu označit můj profil @dewii.veg a hashtag #dewiiveg 

Zanechte mi zprávu