Obecné povědomí o veganech bývá, že interagují pouze mezi sebou a tvoří uzavřenou komunitu, což tak samozřejmě není, ale pravdou je, že se mezi sebou rádi stýkají a rádi šíří veganskou osvětu dál. Proto pořádají řadu vegansky zaměřených akcí – různé přednášky, benefiční koncerty, pikniky, promítání filmů a dokumentů, pochody, demonstrace, společné večeře a další. Nejen nováčci však o těchto akcích nemusí mít ani ponětí, proto zda uvádím seznam akcí, jenž se konají pravidelně a (nebo) pod záštitou některé organizace.

Co se týče veganských akcí, vyplatí se sledovat veganské facebookové skupiny, kde se často sdílí odkazy na další náhodné události.

Veggie Parade (veggie-parade.cz)
Pochod pořádaný v našem hlavním městě každoročně v červnu. Můžete se těšit nejen na průvod Prahou, ale i na řadu přednášek, ochutnávek veganského jídla, zajímavých stánků a živou hudbu.

Veganské večeře a pikniky (veganskevecere.info)
Společné veganské večeře a pikniky se pořádají v několika městech České republiky, všude jsou jinak časté a úspěšné. Na těchto akcích se lidé sejdou na předem domluveném místě a společně hodují, co oni i ostatní napekli a uvařili. Pikniky se konají více sporadicky a v menším počtu měst než veganské večeře. Info o piknicích je třeba dohledávat na facebooku, jelikož neexistují žádné webové stránky.

Vegan Fest (veganfest.cz)
Vegan Fest se pořádá každým rokem v Brně a zahrnuje pořádání přednášek, promítání filmů a dokumentů, kurzy vaření, veganské ochutnávky a koncerty.

Akce hnutí 269 (269.cz)
Česká odnož hnutí 269 organizuje různé akce v několika městech České republiky – většinou jde o demonstrace, manifesty, protesty nebo tématické akce jako veřejné dražby či “porážky“.

Akce Food Not Bombs
Mimo podávání stravy zdarma lidem bez domova pořádají aktivisté z FNB řadu akcí v několika městech České republiky (Liberec, Praha, Plzeň, Brno, Hradec Králové, aj.). Na své si přijdou hlavně milovníci hudby, jelikož se často jedná o benefiční koncerty.

Veganské hody (veganskehody.sk, veganskehody.liberation.cz)
Veganské hody se konají jednou do roka v Praze a Bratislavě. Akce doprovází pouštění dokumentů, přednášky či živá hudba.

Akce Otevři oči (otevrioci.cz)
Projekt Otevři oči pořádá během roku hned několik pravidelných akcí. Mezi ně patří pravidelné promítání dokumentů probíhající každý pátek v Praze na náměstí Republiky, smuteční průvod na Světový den hospodářských zvířat, Veggie Parade či akce „Vánoce bez násilí“. Vedle těchto pravidelných akcí Otevři Oči pořádá i další.

Akce Hlasy zvířat (hlasyzvirat.blogspot.cz)
Za projektem Hlasy zvířat stojí českobudějovičtí aktivisté, jenž pořádají akce jako jsou veganské rauty, pikniky, protesty a tématické akce.

Fluff fest (flufffest.net)
Fluff fest je hardcorový festival konající se každoročně v červenci. Veškeré občerstvení je veganské a jako bonus si na akci můžete zakoupit oblečení a doplňky s veganskými motivy či knihy spojené s veganstvím.

 

Které stránky dále sledovat pro informace o veganských událostech a akcích
www.twitter.com/VeganskeAkce
www.veganka.cz
www.soucitne.cz (sekce Veg* info – Kalendář akcí)
www.vegan-fighter.com
www.kolektivprozvirata.cz

Zanechte mi zprávu