Na český trh dorazily veganské párečky, burgery a další mňamky firmy Linda McCartney a to bych nebyla já, abych je všechny neochutnala! Během ochutnávání jsem zjistila, že skvělé nejsou jen obaly, ale i samotné produkty.

Jako první je třeba zmínit, že ne všechny produkty této značky jsou vhodné pro vegany, ale i pro nás travožravce mají nabídku širokou. Všechny produkty nesou název “vegetarian”, což je trochu zavádějící, ale stačí se podívat na přední stranu obalu a hledat heslo “suitable for vegans”. Zatím jsou u nás k dostání dva druhy veganských burgerů a jeden druh vegetariánských burgerů, dva druhy párečků, venkovský koláč a sójové kousky.

linda1

Začnu tím, co jsem ochutnala jako první – párečky. První se jednoduše nazývají vegetariánské párečky a druhé vegetariánské párečky s rozmarýnem a červenou cibulí. Za jedno balení (6 párečků) zaplatíte okolo 90,-. Mou ochutnávku vegetariánských párečků jsem zaznamenala i na kameru, takže mrkněte na Vegana na talíři číslo deset – zde je odkaz. Stále jsem nezjistila, co mi chuťově připomínají, ale jsem z nich nadšená. Oproti rozmarýnovým párečkům jsou více namleté a za mě lépe ochucené. Takže vyhrávají strukturou i chutí. Ne že byste s koupí rozmarýnových šláply vedle – i ty jsou skvělé, ale ty “bez příchutě” mě prostě a jednoduše dostaly víc. A to miluji jak rozmarýn, tak červenou cibulku.

Dále tu máme venkovský koláč. Uvnitř balení najdete dva menší koláčky ve formičkách. Stačí strčit do trouby a čekat. Bylo to poprvé, co jsem pekla něco v nové troubě, ale naštěstí se výsledek podařil pěkně rovnoměrně dozlatova. Těsto koláčků mi připomínalo listové a ta náplň? První, co mě napadlo – jako od babičky! Uvnitř koláčku nalezete omáčku s cibulí a sójovými kousky. Celé skvěle dochucené. Cena produktu činí cca 85,- za balení. Což bych na jednu stranu čekala i víc (je to přece vegan, tak to může stát bambilión), ale na druhou stranu jsou koláčky celkem malé a moc se z toho nenajíte – já si jeden dala jen jako slanou tečku za večeří. #stayžrout

Dále tu máme burgery a to špenátovo-houbový burger a čtvrtlibrák. Cenově se burgery pohybují kolem 90,- za balení, v kterém najdete dvě placky. Špenátovo-houbový burger je prostě veganský zeleninový burger. Nehraje si na nic, co není. Chutná zdravě a velmi šťavnatě. Není úplně rozmixovaný, takže v něm sem tam najdete nějaký ten kus žampionu. Skvělé také je, že vůbec nemá tendenci se rozpadat. Za mě prostě dobrý, ale nebyla jsem z něj odvařená. Zato čtvrtlibrák! Po prvním soustu jsem jen seděla a přemýšlela, jestli to vážně může být rostlinného původu. Spolubydlící si během jeho pečení v troubě myslela, že jsem si snad donesla mekáč. Pokud chcete ohromit nevegana, tak určitě doporučuji tento burger. Pěkně do housky se sojanézou, oblíbeným dresingem a zeleninou a uvidíte, jak si pošmákne. Já ho měla “jen” s pečenými bramborami a kečupem (soo fancy!) a stejnak jsem si neuvěřitelně pochutnala. Jediné, v čem trochu ztrácí oproti svému zeleninovému parťákovi je šťavnatost. Ale kečup, hořčice, sojanéza, whatever to vyřeší. Mé konečné hodnocení? Chci toho mít plný mrazák. Potřebuju toho mít plný mrazák!!!

linda2

A nakonec tu máme sójové kousky. Ty zrovna v této chvíli testuji – připravila jsem si je k obědu se šťouchanými brambory. Kousky jsem jen přidala k opečené cibulce, smíchala s bramborami a osolila. Schválně jsem je mimo soli nijak nedochucovala a celý talíř ve mě zmizel rychlostí blesku. Balení (454 g) sójových kousků vás vyjde na stovku. Já si k obědu dala nějakých 80 g, k tomu dvě velké brambory, jednu cibulku a skončila jsem s plným pupkem. Z cenového hlediska se tento produkt určitě vyplatí nejvíc a také si s ním můžete více vyhrát. Do plněných paprik budou kousky perfektní 🙂

A kde můžete tyto produkty koupit? V Praze třeba v prodejně World Vegan a Veganland. Online pak na Rohlík.cz, Koloniál.cz, Košík.cz a po celé republice v supermarketech Globus 🙂

Celkově nemůžu dát jinak než 5 lístečků z 5. Produkty vypadají skvěle, chutnají skvěle a ceny bych čekala vyšší než jsou.

5

Tagy : recenze

Zanechte mi zprávu