Nakoupit základní ingredience jako ovoce, zeleninu, oříšky či luštěniny není problém – seženete je v jakémkoliv supermarketu či potravinách. Co když ale hledáte nějaké méně obvyklé druhy oříšků či luštěnin nebo veganské potraviny jako je třeba rostlinná smetana? Dostupnost se naštěstí rozšiřuje a většina supermarketů nabízí i základní veganské potraviny jako tofu, rostlinná mléka, jogurty a párky, ale nabídka je značně omezená oproti specializovaným prodejnám. V Praze funguje několik obchodů, který si zaslouží pozornost. I jako ne-vegan doporučuji do některého z nich zavítat a objevovat, co nám neustále se rozrůstající trh zdravých a veganských potravin nabízí. Nikdy nezapomenu když jsem ještě jako vegetariánka vstoupila poprvé do zdravé výživy a nevěděla, co dříve koupit a ochutnat!

World Vegan (kamenný obchod)

Obchod World Vegan je poměrně nový, avšak již nyní velmi dobře zásobený. Má drahá polovička na něj nedá dopustit a pravidelně zde nakupuje potraviny jako nanuky Valsoia, sojanézu Follow your heart, vídeňské řízky Veganz, seitanové plátky Loving hut nebo třeba pomazánky Patifu. Mimo tuto širokou nabídku veganských potravin nabízí obchod též bio ovoce a zeleninu a také veganské slané i sladké pečivo.

Country life (síť prodejen + eshop)519-4

Country life je síť prodejen zdravé výživy, biopotravin, ekologických čistících prostředků a přírodní kosmetiky. v karlínské pobočce se zastavuji pravidelně pro nákup základních potravin jako je tofu, ovesné vločky, obilné kaše, rostlinná mléka a v neposlední řadě též mé milované lahůdkové droždí. A také jsem zde objevila první netestovanou zubní pastu, po které opravdu cítím, že mám vyčištěné zuby – Jason. Alverde se může jít zahrabat! Tři prodejny CL též fungují i jako restaurace.

Bioobchod (síť prodejen – Praha, Brno, Kladno, 5x Východní Čechy, Bratislava + eshop)

Pod Bioobchodem se skrývá rozsáhlá síť prodejen zdravé výživy, eko drogerie a kosmetiky. V žádné jejich prodejně jsem popravdě nikdy nebyla, ale co se týče jejich nabídky produktů, zdají se mi srovnatelné s Country life prodejnami.

IMG_8988_editedBioPoint (síť prodejen – Praha, Liberec, Brno)

Málokdy se stane, abych opouštěla Prahu a neskočila si přitom do prodejny BioPointu na hlavním vlakovém nádraží. To je prostě neskonale dokonalé umístění! Někdy se totiž stává, že si nestihnu připravit nějakou svačinku na cestu, takže ještě před odjezdem skočím právě sem pro nějakou tu mňamku. BioPoint má dá se říct takovou klasickou nabídku zdravých výživ – sušené ovoce, oříšky, semínka, flapjacky, různé sušenky, rostlinná mléka a jogurty, tofu, tempeh, pomazánky a paštiky, pečivo, ale také různé bagety a sendviče, z nichž některé jsou veganské.

Veganz (kamenný obchod + eshop)

Prodejnu Veganz najdete na stejném místě jako bistro Puro. V tomto obchůdku najdete různé tyčinky, čokolády, rostlinná mléka, jogurty, zmrzliny, ale také méně obvyklé produkty jako veganské “krevety”, “kuřecí”, “kachnu” či rozmanitý výběr sýrů.

Bezobalu (kamenný obchod)

Chcete nakupovat ekologicky? Pak zamiřte do Bezobalu na Praze 2! Nakoupíte zde základní potraviny jako obiloviny, mouky, krupice, oříšky, koření, sušené ovoce či luštěniny v bio kvalitě. S sebou si vezměte vlastní nádoby, do kterých vám dají zakoupené potraviny. Pokud na ně však zapomenete, nevadí – k dispozici jsou látkové pytlíky a v poslední řadě i papírové obaly.

Mimo tyto obchody najdete samozřejmě po celé republice spousty prodejen zdravé výživy, kde též lze sehnat ledacos. A také se vyplatí různé korejské, mexické, apod. potraviny, kde seženete třeba černé fazole a celozrnné tortilly nebo silken tofu za pár kaček 🙂

4 komentáře

  1. Dobrý den, world vegan obchod zavřel :/ je nějaký další vegan obchod v praze nevíš? provozuji pinia v Radotíně a zajímalo by mě zda nejsme jediní..

Zanechte mi zprávu