„Chci, ale nemám na to čas.“ Častá výmluva lidí na otázku, proč nesportují nebo si nepřipravují zdravá jídla. Je tomu ale opravdu tak? Je čas důvodem? Dle mého pokud člověk opravdu chce, čas si udělá. Důležitý bod? Organizace. Umět si efektivně zorganizovat čas je skvělá dovednost a v dnešní uspěchané době pomalu nutnost. Často si stěžuji, že bych potřebovala, aby byl den aspoň o polovinu delší, ale i přesto, že se takový zázrak zatím nestal, naučila jsem se organizovat si čas tak, abych stíhala vše, co stíhat chci. Organizace mě drží v tempu. Vím, že jakmile nějaký den nemám zrovna nic v plánu, tak daný čas často nevyužiji moc efektivně. Navíc díky plánování málokdy něco zapomenu. Nejmilejším pomocníkem se mi tak stal diář.

Takže ruku na srdce – opravdu jste vytíženi 24 hodin 7 dní v týdnu? Vezmeme si například cvičení – nemusí vám zabírat tolik času jako mně a nemusíte ani vytáhnout paty z baráku. Cvičebních video programů je v dnešní době tolik, že si každý musí vybrat nějaký, co mu bude vyhovovat. Některé mají jen kolem 30 minu – opravdu si nenajdete půl hodiny 3x týdně? Pokud ne a půl hodina je pro vás stále moc, tak zkuste HIIT, které vám zabere jen 10-15 minut času. Kromě cvičení si lidé stěžují, že nemají čas připravovat si zdravá jídla. Panuje zvláštní představa, že ten, kdo jí zdravě (a co teprve když je ještě vegan!) musí trávit hodiny v kuchyni. Věřte, že tomu tak není. Ráda vařím a peču, ale trávit denně hodiny v kuchyni by mě vážně nebavilo. Naopak miluji, když si něco zdravého dokážu připravit za krátkou dobu. Ani největší jídlo dne – oběd – mi málokdy zabere víc jak 30 minut.

Spousta lidí se mě ptá, jak dokážu stíhat blog, cvičení, dvě práce, přípravu jídla, starání se o domácnost, rodinu, přítele, přátele,…odpověď je jednoduchá: 1. organizuji si čas, 2. prostě chci. Mohla bych se vymlouvat, že mám tolik práce, že nestíhám fitko, ale já si radši ráno přivstanu, abych měla trénink brzo hotový a mohla den věnovat práci. Často si stěžuji, že nevím, kam dřív skočit, ale to neznamená, že se něčeho ze svých činností hodlám vzdát – všechno jsou to pro mě velmi důležité věci. Jde jen o to, naučit se je skloubit dohromady. A i když si stěžuji, tak mám na druhou stranu vytíženost ráda. Cítím se tak více naplněná. Navíc si díky téhle vytíženosti o to víc pak užiji, když mám nějaký čas volný. Dost mi ve zvládání mého režimu pomáhá právě fitko – je to místo, kde odhodím všechny starosti a v podstatě si tu “odpočinu” (psychicky samozřejmě :D). Je to můj velký koníček a hodně mi pomáhá. Máte i vy nějaký svůj koníček? Je něco, co chcete dělat a furt ne a ne začít? Určete si své priority, nevymlouvejte se na nedostatek času a dělejte to, co vás baví. Nehledejte výmluvy, ale způsoby!

Zanechte mi zprávu